• Disponible 24h / 24
  • habibattya@hotmail.com | dg@socadi-construction.com
  • +224 622 21 21 50

Synthaverse skoczy za dwa lata Puls Biznesu

Synthaverse (dawniej Biomed Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek) jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Długoterminowy rozwój spółki mają zapewnić strategiczneinwestycje w produkty BCG. W ramach tych przedsięwzięć powstaje CentrumBadawczo-Rozwojowe i badań klinicznych Onko BCG oraz nowy zakład produkcyjnyOnko BCG. Łączne nakłady inwestycyjne na strategiczne projekty wyniosą 130,2mln zł – czytamy w komunikacie.

Vehis oferuje obligacje z 7 pkt proc. marży

Inwestowanie jest ryzykowne i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Podane informacje służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym i nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Biomed-Lublin jest w trakcie uzyskania zezwolenia na inwestycję, zaś umowa pożyczki została zawarta przez spółkę z ARP SA 10 grudnia 2021 roku. Pierwszym będzie budowa dedykowanego budynku produkcyjnego, drugi etap to organizacja dedykowanej i kompletnej infrastruktury produkcyjnej, a trzecim kwalifikacja infrastruktury i walidacja procesu wytwarzania. Możesz również wnieść sprzeciw, jeśli Twoje dane osobowe wykorzystywane były przez nas dla celów marketingu bezpośredniego.

Eksperci: Inwestycja w Biomed Lublin niesie ze sobą bardzo wysokie ryzyko

Biomed Lublin zmienia nazwę na Synthaverse – poinformował podczas Forex MMCIS recenzja Ługańskiej Trader konferencji prasowej prezes Mieczysław Starkowicz.

DISTREPTAZA®

  1. W IV kwartale wypracował 14,6 mln zł przychodów, co dało wzrost o 21 proc.
  2. Anna Tobiasz z DM BDM wyceniła jedną akcję na 6,7 zł, podczas gdy giełdowy kurs to obecnie 5,14 zł.
  3. Doszliśmy do wniosku, że trzeba go sprzedać, bo spółka nie ma wystarczająco dużego działu sprzedaży czy pieniędzy na wsparcie promocyjne i marketingowe takiego produktu.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Biomed Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.; wchodzi w skład indeksu mWIG40.

Synthaverse skoczy za dwa lata

Jeżeli korzystasz z płatności elektronicznych lub kartą płatniczą, możemy udostępniać Twoje dane w zakresie niezbędnym do dokonania płatności firmom obsługującym płatności w serwisie. Obligacje Zaniżone akcje BML0818 oprocentowane są na WIBOR 6M plus 5,5 pkt proc. Po stronie popytu z arkusza zniknęły wszystkie oferty kupna (wcześniej były to oferty wyraźnie poniżej połowy nominału).

Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem. Jeśli będziesz chciał zrezygnować z otrzymywania powiadomień, w każdej chwili możesz anulować subskrypcję, wycofując odpowiednie zgody w panelu konfiguracyjnym Twojego konta. Twoje dane, o których mowa powyżej, przetwarzamy wyłącznie po to, abyśmy mogli wywiązać się z zawartej z Tobą umowy o świadczenie usług, gdy korzystasz z serwisu Obligacje.pl. Rosnące koszty przyspieszyły decyzje Biomedu o weryfikacji polityki cenowej (renegocjacje cen, umów) oraz optymalizacji kosztów, podkreślono także. Biomed Lublin jest obecnie drugą – po Celon Pharmie – największą spółką w indeksie WIG-Leki z kapitalizacją na poziomie prawie 700 mln zł.

W ramach tych przedsięwzięć powstaje Centrum Badawczo-Rozwojowe i badań klinicznych Onko BCG oraz nowy zakład produkcyjny Onko BCG. Łączne nakłady inwestycyjne na strategiczne projekty wyniosą 130,2 mln zł. Notowana na rynku od niemal dekady spółka (najpierw na rynku New Zaoszczędź czas automatyzując proces finansowy Connect, a od 2015 roku na GPW), miała w pierwszym kwartale tego roku 10,4 mln zł przychodów wobec 9,8 mln zł przed rokiem. Zysk netto wzrósł w tym czasie do 1,1 mln zł z 0,2 mln zł. W całym poprzednim roku przychody Biomedu wyniosły 39,1 mln zł, a zysk netto 2,5 mln zł.

Zyski ze sprzedaży produktów Biomed będzie inwestował w dalsze wyposażenie zakładu w Mielcu. Przygotowanie obiektu do podjęcia produkcji wymagać będzie w sumie ponad 200 mln zł. Spółka opracowała długofalowy projekt finansowania tej inwestycji przy wykorzystaniu polskiego rynku kapitałowego. Biomed z powodzeniem zadebiutował 29 lipca br na rynku NewConnect. W planach ma wejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

„Z pewnością mamy tu do czynienia z rozkładem binarnym, czyli albo pełen sukces albo porażka. Wprowadzenie leku do sprzedaży zdecydowanie byłoby ‘gamechangerem’ dla spółki i inwestorzy zaczęli to dyskontować w ostatnich miesiącach” – ocenia Paweł Sugalski, zarządzający funduszami w Rockbridge TFI. Stare grzechy inwestorzy puścili jednak w niepamięć, czego dowodem był wzrost kursu akcji z 3,36 zł na koniec kwietnia, do 30 zł w szczycie hossy na początku sierpnia. Mimo, że niepewność to podstawowe słowo, z którym specjaliści od zarządzania pieniędzmi łączą nowy projekt Biomedu. W przypadku Lakcidu kwestią czasu jest przeniesienie jego produkcji do zakładów Polpharmy, ale to trudny technologicznie proces.

Biotechnologiczna spółka spodziewa się w 2022 rokuznaczącego wzrostu przychodów. Pokazała rosnącą sprzedażi bardzo dobre wyniki za IV kwartał, w tym rekordowy zysk operacyjny. Biomed Lublin odnotował 0,74 mln zł jednostkowego zysku netto w I kw. Doszliśmy do wniosku, że trzeba go sprzedać, bo spółka nie ma wystarczająco dużego działu sprzedaży czy pieniędzy na wsparcie promocyjne i marketingowe takiego produktu. Biomed musi skoncentrować się na produktach i segmentach rynku, w których jest mocnyi w których z powodzeniem działał od lat — mówi Marcin Piróg.

Laisser un commentaire

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*